Penktadienį, gruodžio 1 d., mūsų Fakultete sėkmingai praėjo respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Kultūros ir švietimo iššūkiai XXI amžiuje“, kurią organizavo Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedra. Pakiliai nusiteikę konferencijos dalyviai atvyko iš įvairių šalies vietų. Renginio programa buvo suskirstyta į tris sekcijas, kuriose pranešimus skaitė 34 pranešėjai.
Konferenciją plenariniame posėdyje atidarė prodekanas Andrius Guoba, skambiais muzikos kūriniais visus susirinkusiuosius pasveikino Ritminės muzikos ir Scenos meno katedrų studentai. Taip pat šiltus sveikinimo žodžius tarė ir Fakulteto dekanė dr. Birutė Žygaitienė.
Pirmąjį pranešimą apie kultūros ir jos objektų ne-įveiklinimą Lietuvos miestuose skaitė „Metų muzikos apdovanojimų“ asociacijos pirmininkas Martynas Tyla, kuris šiuo metu yra ir Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentas. Martynas trumpai atsakė į pateiktą klausimą apie iššūkius jo gyvenime ir veikloje: „Paskutinis iššūkis, kurį įveikiau – tai šiandieną atvažiavau iki čia pagaliau“.
Antrąjį pranešimą „Iššūkis?!“ skaitęs laisvalaikio studijos „7 Mūzos. Laisvalaikis“ įkūrėjas, režisierius, Vilniaus „Žemynos gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Gintaras Tūbelis, paklaustas su kokiais iššūkiais susiduria, teigė: „Susiduriam su labai daug iššūkių. Jeigu kalbam apie vidurinį ugdymą, tai visų pirma su atėjusiomis naujovėm – nuimtos programos, tarpiniai patikrinimai, daug dalykų, kur neturim netgi metodikų, turim tuščius turinius. Ministerijos atstovai kalba apie tai, kad mokytojai kūrybingi, jie viską gali pasidaryti patys, tai yra turinius užsipildyti, bet yra tam tikri metodiniai dalykai, kurie, aš manau, turėtų būti pateikti. O šiaip – daug yra iššūkių, bet aš savo pranešime išskirsiu tris pagrindinius. Pirmasis dalykas – įgūdžių formavimas. Antras dalykas yra motyvacija ir motyvacijos klausimu irgi yra labai daug problemų todėl, kad vėlgi nėra įgūdžių. Ir trečiasis dalykas yra karjeros planavimas ir mes kalbėkim apie karjerą plačiąja prasme. Tai aš manau, kad šiuos tris dalykus pakoregavus, būtų gerokai mažiau iššūkių darbe ir galėtume gerokai lengviau siekti tikslo. Iššūkis yra toks daugiaprasmis žodis, tai kai mes žiūrim to žodžio sąvokos aiškinimą, tai jis yra toks juodas, jis yra toks tamsus – grumtynės, mūšis, tai kaip ir reikėtų pasiruošti kažkokiai didelei kovai, bet yra kita pusė. Aš manau, kad būtent iššūkis ir išvedė žmogų iš urvo ir atvedė į virtualų pasaulį. Tai iššūkis yra tas dalykas, kuris verčia tobulėti, verčia ieškoti sprendimų ir, manau, tik dėl iššūkių atsiranda tam tikri labai svarbūs atradimai, labai svarbūs dalykai, kurie keičia mūsų gyvenimą, o jeigu asmeniškai – tai aš mėgstu iššūkius, todėl kad iššūkiai man leidžia tobulėti, ieškoti, nes stovintis vanduo labai greitai rūgsta“.
Iki pat darbo pabaigos visose sekcijose vyko įdomios diskusijos. Projektą „Vilnius 700 bendruomenėje mes stipresni“ kartu su kolega Giedriumi Bagdonu pristačiusi mūsų fakulteto alumnė, VšĮ „Renginių mozaika“ direktorė Laimutė Semėnienė džiugiai pasidalino savo įspūdžiais: „Esu pati laimingiausia pasaulyje, galėdama vėl ir vėl sudalyvauti Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto renginyje. Visa širdimi, visu kūnu, visa siela buvau, esu ir būsiu Jūsų. Esu be galo laiminga, ačiū, kad organizuojate, ačiū, kad kviečiate ir ačiū, kad esate“.
Nuotraukų autorė – Norvilė Iljeitytė