Erasmus+ programa yra tarptautinė švietimo iniciatyva, kurios tikslas – skatinti studentų ir jaunimo mainus tarp Europos šalių. Vienas iš šios programos įgyvendinimo būdų buvo Erasmus+ “Youth Music Exchange”, prie kurio organizavimo ir įgyvendinimo prisidėjo ir Muzikinio teatro studijų programos 3 kurso studentė Magdalena Baltokaitė.
Vienas iš didžiulių privalumų, kurį suteikia Erasmus+ programa, yra kultūrinės įvairovės ir tarptautinio bendradarbiavimo skatinimas. Dalyvaujantys studentai ne tik mokosi iš savo užsienio kolegų, bet ir dalinasi savo patirtimi, skleisdami savo šalies kultūros ir meno tradicijas. Šis sąveikavimas sukuria unikalią meno ekosistemą, kurioje talentai gali augti ir skleistis.
10 dienų jaunuoliai iš Rumunijos, Turkijos, Liuksemburgo ir Lenkijos praleido Liuksemburge, susitelkę į bendrą tikslą – sukurti ir įrašyti dainą bei parengti teatrinį pasirodymą – Manifestą. Programą Magdalena planavo taip, kad pirmosiomis dienomis dalyviai kuo labiau atskleistų savo gebėjimus, išlaisvintų kūną ir balsą. Tam naudojo teatrinius ir improvizacinius pratimus, šiuolaikinio šokio elementus bei balso paleidimo technikas – viso to, ką pati išmoko studijuodama Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete Muzikinio teatro studijų programą.
Magdalena pasakoja, kad antroje stovyklos dalyje prasidėjo rimtas darbas, kai su dalyviais kūrė dainą – jos tekstą, melodiją, harmoniją, aranžuotę ir t.t., o antroje dienos pusėje dirbo ties teatriniu pasirodymu – Manifestu. Studentė su kitais dalyviais atliko kvėpavimo, klausos lavinimo, teatrinės improvizacijos pratimus, naudojo fizinio teatro elementus, tyrinėjo vaidybą ir etiudų kūrimą be žodžių, o vėliau diskutavo apie teksto svarbą vaidyboje, atliko improvizacinius pratimus, skirtus teksto scenoje švarinimui.
Antrą stovyklos dalį vainikavo dainos įrašymas studijoje, kur kiekvienas iš 20 dalyvių atliko tam tikrą partiją ir išbandė save tikrame muzikų pasaulyje bei Manifesto pristatyme. Šiame Manifeste jie tyrinėjo socialinės nelygybės, gyvenimo vertybių, požiūrio ir įsiklausymo temas.
Programa baigėsi apibendrinimu – ką pavyko išmokti, kaip jie patys pasikeitė per 10 dienų. Magdalena teigia, kad tai buvo pirma tokia intensyvi patirtis, kuri negrįžtamai ją pakeitė visuose lygmenyse – kaip atlikėją, režisierę, mokytoją ir studentę. Dabar ji jaučiasi užtikrintai žengianti jai skirtu keliu, kuris nėra lengvas, tačiau labai įdomus ir prasmingas.
Ši programa taip pat tapo puikia galimybe kurti tarptautinius meno projektus, kadangi Magdalena sulaukė pasiūlymo bendradarbiauti ir jau oficialiai tapo Liuksemburgo Erasmus+ asociacijos partnere.
Erasmus+ muzikos ir teatro programa yra neįkainojama patirtis visiems studentams bei jauniems žmonėms. Tai yra puiki galimybė, sujungianti meną ir tarptautinį švietimą, kuris formuoja supratimą apie kitas kultūras ir draugystę per meną.