Spalio 19-23 dienomis, visą savaitę, Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Muzikinio teatro studijų programos visų kursų studentai turėjo galimybę sudalyvauti nuotoliniu būdu organizuotuose  aktoriaus scenos plastikos meistriškumo kursuose “The plasticity of musical theater actor: movement, acting, singing”, kuriuos vedė žymus scenos judesio specialistas, choreografas, aktorius ir režisierius Daniel Irizarry iš Niujorko.

Daniel Irizarry – pripažintas menininkas, jungiantis amerikietiškąją kultūrą ir klajūno dvasią. Jis gimė Puerto Rike, ten įgijo pirmosios pakopos universitetinį išsilavinimą, vėliau studijas tęsė ir tobulėjo JAV. Šis artistas sukūrė ne vieną vaidmenį teatre bei kine, taip pat yra surežisavęs ne vieną spektaklį, o šiuo metu sėkmingai dirba ir kaip edukatorius: pora pastarųjų metų jis sėkmingai dėsto Bilkent universitete Ankaroje (Turkija).

Pagrindinė šių kursų tematika – „Žmogus, susiduriantis su įkalinimu, izoliacija ir ribojimais“ bei „Fizinė ir vokalinė žmogaus, susiduriančio su embriono fobija ir embriono nostalgija, seka“. Studentai bandė išlaisvinti save ir kūną ir sustiprinti savo pojūčius ir sugebėjimus, ugdė savo pasitikėjimą vienas kitu ir liko sužavėti šiuo itin talentingu ir charizmatišku menininku. Su dideliu entuziazmu sėmėsi naujos patirties,  lavino scenos plastikos, aktorinius elementus, atskleidė savo kūrybines galias.

Dėl visuotinės situacijos, sukeltos koronaviruso COVID-19, pedagogas negalėjo atvykti dėstyti gyvai, tai pareikalavo ypatingų pastangų, buvo pasitelktos didelės fakulteto bendruomenės pajėgos, kad galėtume vykdyti meistriškumo kursus nuotoliniu būdu. Bendradarbiaujanti komanda pajėgė susitvarkyti su neeiline užduotimi. Nors šiemet visiems Vilniaus kolegijos pedagogams ir studentams teko susidurti su nuotolinio mokymosi procesu, tačiau tokį ambicingą projektą organizuoti teko pirmą kartą.

Fakulteto kolektyvas puikiai susitvarkė su iškilusiais iššūkiais ir džiaugėsi rezultatu, o platus Daniel Irizarry sceninės veiklos spektras žymiausiose pasaulio scenose bei režisieriaus patirtis paskatino Muzikinio teatro studijų programos studentų kūrybiškumą.