Choreografas, aktorius, režisierius, scenos judesio specialistas, pripažintas menininkas, jungiantis amerikietiškąją kultūrą ir klajūno dvasią – Daniel Irizarry  atkeliauja į Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetą. Spalio 25-29 dienomis jis ves scenos judesio ir aktorinio meistriškumo kursus Muzikinio teatro studijų programos studentams.

Daniel Irizarry yra gimęs Puerto Rike, mokėsi vaidybos privačiame Kolumbijos universitete, kuris yra vienas seniausių Jungtinėse Amerikos Valstijose ir prestižiškiausių pasaulyje. Šis artistas sukūrė ne vieną vaidmenį teatre bei kine, taip pat yra surežisavęs ne vieną spektaklį. Nuo 1998 m. yra įkūręs ir vadovauja Niujorko teatrui „One-Eighth“. Sėkmingai dirba ir kaip edukatorius – dėstė universitetuose Bilkent Ankaroje ir Kadir Has Stambule Turkijoje. Daugelis aukštųjų mokyklų jį kviečia pravesti kūrybines dirbtuves. Šio žmogaus įspūdingas kūrybinis kelias vingiuoja per visus pasaulio kontinentus.

Daniel puikiai išmano savo dėstomas sritis ir nepalieka vietos menkiausiai abejonei. Kartu su studentais siekia išlaisvinti aktorių kūrybiškumą plačiąja to žodžio prasme. Tai padeda jauniesiems kūrėjams labiau pasitikėti savo keisčiausiomis fantazijomis, kurios racionaliu protu gali pasirodyti “kvailos ir netinkamos”, tačiau kūrybiniame procese būtinos tam, kad pasirodymas ar vaidmuo būtų gyvas ir įdomus.

Vienos savaitės kūrybinės teatro laboratorijos idėja – lavinti aktoriaus instinktus – koordinacijos, koncentracijos ir grūdinimo, kūrybines galias, tyrinėjant Moljero pjesę „Mizantropas“. Daug dėmesio bus skiriama kūno judesių ir išraiškos gebėjimų bei galimybių stiprinimui, plastikai, akrobatikai, improvizacijai, tad studentai turi būti pasiruošę paprakaituoti.

Kviečiame susipažinti su menininku Daniel Irizarry iš arčiau.