2016 metų gegužės mėnesį. Didlaukio akademiniame miestelyje (MRU, Vilniaus kolegijoje (MTF)), Vilniaus senamiestyje, Vilniaus apylinkėse skambėjo Lietuvos studentų folkloro festivalio „O kieno žali sodai 2016“ dalyvių dainos, šokiai. Šį, jau aštuntąjį festivalį organizavo Lietuvos liaudies kultūros centras, Vilniaus Kolegija ir Mykolo Romerio universitetas. Festivalyje Vilniaus kolegijai šauniai atstovavo folkloro ansamblis „Želmuo“ (vad. D. Vaicenavičinė), rengėjams talkino MTF kultūros vadybos II k. studentai.

Jau gražia ir gyvybinga tradicija tapęs studentų folkloro ansamblių festivalis sukvietė apie 200 folklorą mėgstančių ir puoselėjančių jaunų žmonių. Teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje vykusiame koncerte – vakaronėje žiūrovus džiugino dešimties koletyvų – ,,Ratilio“ (VU), ,,Želmuo“ (Vilniaus kolegija), ,,Poringė“ (LEU), ,,Ritingo“ (MRU), Tatato“ (LMTA) ,,Aitvaras“ (Klaipėdos kolegija), ,,Vaiguva“ (ŠU), ,,Uosinta“ (VU, KHF), ,,Linago“ (VDU), ,,Goštauta“ (KTU) dainos, šokiai, žaidimai, pasakojimai. Tą vakarą šoko, dainavo visi – ir ansambliečiai, ir žiūrovai.

Ypač turininga šių metų festivalio pažintinė programa. Prof. dr. Vykintas Vaitkevičius skaitė viešą paskaitą „Mūsų Vilnius: tvirtovė ir šventovė“. Festivalio svečiai iš Vengrijos Ferenco Listo muzikos akademijos prof. Zoltán Juhász ir Németh András susipažindino su vengrų liaudies muzika. Antrąją festivalio dieną jaunimo ansamblių nariai tobulino savo muzikavimo įgūdžius folkloro dirbtuvėse. Su daina, garsios žygeivės, etnokultūrinių tradicijų puoselėtojos N. Balčiūnienės pasakojimais festivalio dalyviai keliavo po sostinės apylinkes, lankė piliakalnius. ,,O kieno žali sodai“ baigėsi Verkių rūmų parke su dainomis, šokiais, gražiais žodžiais ir linkėjimais tęsti jaunimo bendravimui, etnokultūros puoselėjimui ir pažinimui skirtą veiklą.

Pagrindinės festivalio programos organizatorės L. Sungailienė ir D. Vaicenavičienė parengė išties labai turiningą, įdomią ir smagią festivalio programą. Puiku, kad vyko puikus bendradarbiavimas su Mykolo Romerio universistetu, daug prie renginio organizavimo prisidėjusia estetinio ugdymo centro vedėja A. Vilkončiūte. Vilniaus kolegijos studentai, folkloro ansamblio ,,Želmuo“ nariai lauks jau sekančio ,,O kieno žalis sodai“ festivalio, prie kurio rengimo darbuosis jau kitos aukštosios Lietuvos mokyklos.

PicMonkey Collage thumbnail_IMG_7668 thumbnail_spektaklis 04 (2016-05-09 16-07)