Paskutinę lapkričio savaitę Europoje vyksta The European Week for Waste Reduction (EWWR) (Europos atliekų mažinimo savaitė). Atliekų mažinimo prevencija – vienas svarbiausių Europoje keliamų aplinkosauginių tikslų, o vienas pagrindinių uždavinių – per švietimą ugdyti žmonių atsakingumą už savo veiksmus.

Fakulteto bendruomenė lapkričio 21-27 dienomis vykdė įvairius renginius, skirtus ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Mados dizaino katedros dėstytojai kvietė sužinoti apie tvarią tekstilę, tekstilės atliekas ir kitas antrines žaliavas, jų rūšiavimą ir perdirbimą, greitąją ir tvariąją madą. Renginių metu vyko edukacinės-kūrybinės dirbtuvės, parodos, ekspozicijos, buvo skaitomi pranešimai. Fakulteto bibliotekoje buvo  eksponuojama literatūra, susijusi su tvarumu.

Mados dizaino bei Mados technologijų ir verslo studijų programų studentų darbai užpildė fakulteto erdves – parengtos originalios parodos: autorinės kolekcijos „Teisė Būti“ ir kolekcijos “Monologas“ fragmentas; maketavimas iš antrinių žaliavų; „Stilingai saugom gamtą“; „Vieno modelio paroda“ (modelis sukurtas iš nebenaudojamos palapinės) ir IV21 grupės studentų kolekcijos, sukurtos iš antrinių žaliavų. Dėstytojos Lolitos Malinauskienės vadovaujami Įvaizdžio dizaino studijų programos trečio kurso studentai surengė parodą, kurioje eksponavo ekologine tema sukurtus projektus  bei studentės Ievos Loibaitės aprangos kolekciją, įgyvendintą iš plastiko ir popieriaus atliekų. Mados dizaino katedros lektorės Jolitos Raupelienės kūrybinėse dirbtuvėse ,,Nebemielo rūbo antras gyvenimas“, studentai naudodami termo presą ir termo plėveles atnaujino pavargusį, nebeįdomų, nenaudojamą rūbą, paversdami jį originaliu ir išskirtiniu. Dirbtuvėse „Antras plastiko gyvenimas“ kalbėta apie plastiko gaminių žalą, galimą pakartotinį panaudojimą, netikėtą pritaikymą kūrybiniame procese. Fakulteto bendruomenė ir Mados dizaino katedros studentai sėkmingai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Tvarios mados idėjos augintinių gerovei“. Pasirinkus vieną iš daugelio tekstilės antrinio panaudojimo galimybių, iš senų, nebedėvimų, išmetimui skirtų megztinių, trikotažo gaminių buvo pagaminti guoliai bei aksesuarai šunims ir katėms. Šie gaminiai perduoti gyvūnus globojančiai organizacijai „Lesė“. Lapkričio 24 d. Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė tvaraus tekstilės perdirbimo idėjomis dalinosi paskaitoje „Tekstilė – ilga žmonijos kelionė link tikrojo tvarumo“, o Mados dizaino katedros MD20 gr. studentė Karina Knyzaitė skaitė pranešimą „Mados tendencijos ekologijos prizmėje“.

„Europos atliekų mažinimo savaitės 2022“ renginiai Menų ir kūrybinių technologijų fakultete organizuoti vykdant EIT Manufacturing HEI Initiative projektą “Circular Economy Innovative Initiative in Textiles for an Entrepreneurial Europe CITE”.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Europos atliekų mažinimo savaitės renginių organizatoriams ir dalyviams.