Septynioliktas Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“ 2022 rugsėjo 8–16 dienomis pakvietė į daugybę įvairiausių renginių. Šiemet festivalio renginiai vyko devyniolikoje šalies miestų bei rajonų ir buvo pasiūlyta 430 nemokamų renginių, kuriuose dalyvavo šimtai mokslininkų, doktorantų, studentų ir net gimnazistų. Turinio įvairovė, kuo platesnis įvairių mokslo sričių, taip pat ir meno atspindėjimas ir interaktyvumas – toks buvo pagrindinis festivalio programos sudarytojų siekis.

Šiame festivalyje paskaitas skaitė bei praktinius užsiėmimus vedė Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojai.

Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis žemė“ startavo su pirmuoju renginiu. Rugsėjo 9 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Mados dizaino katedros vedėja, lektorė Silvija Grušnienė skaitė paskaitą „Įvaizdis – išorinė  komunikacija“. Ar tikrai keisdami šukuoseną keičiame ir savo įvaizdį? Dalyviai paskaitoje susipažino su baziniais įvaizdžiais bei išanalizavo įvairius įvaizdžio elementus.

Rugsėjo 12 d. kūrybinėje teatro ir muzikos erdvėje „Šeši pojūčiai“ vyko teatro kūrybinės dirbtuvės, skirtos skatinti užsiėmimo dalyvius kurti – ne atkartojant pedagogo suformuluotas mintis, tezes ar veiksmus, o vystant asmeninę raišką. Užsiėmimo metu, kurį vedė Scenos meno katedros lektorė Gabrielia Kuodytė, dalyviai mokėsi atpažinti savo ir kitų emocijas, įvardinti jų atsiradimo priežastis bei jas valdyti. Taip pat susipažino su vaidybinės raiškos galimybėmis: judesiu, balsu, žodžiu, intonacija ir emocija.

Rugsėjo 14 d. Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė renginio dalyvius supažindino su tekstilės tvarumo keliu – nuo elementaraus medvilnės ir poliesterio pluoštelio iki beribio mados pasaulio. Dėstytoja aiškino, ar tai, kas natūralu, visada yra labai tvaru ir pabandė įdomiai atsakyti į klausimą: ar tiesa, kad dėvėsime drabužius, pagamintus iš maisto atliekų.

Rugsėjo 15 d. Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos Aktų salėje vyko praktinis integruotas šokio ir lietuvių kalbos užsiėmimas – kūrybinės dirbtuvės 9-10 metų vaikams „Kuriu ir šoku pasaką. Visada reikia siekti savo svajonės“. Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedros lektorė  Rasa Prokurotienė kartu su vaikais praktinio užsiėmimo metu pabandė sujungti pasaką, muziką, judesį ir pajusti kūrybos džiaugsmą.

Rugsėjo 16 d. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje mokslo festivalio „Erdvėlaivis žemė 2022“ MTF renginius užbaigė Mados dizaino katedros lektorė Asta Kisieliūtė, kuri vedė paskaitą „Kada greitoji mada taps nebemadinga“. Paskaitos metu lektorė kalbėjo apie tvarumą ir etišką pramonės ateitį.

Dėkojame visiems atvykusiems į MTF renginius! Mokslo festivalis ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ atsisveikina iki kitų metų.

 

This slideshow requires JavaScript.