Rugsėjo 4-10 dienomis Mados dizaino studijų programos studentė Paula Radavičiūtė kartu su kolege Vaiva Lenkijoje vykusiame tarptautiniame konkurse “Euroskills Gdansk 2023”, Fashion Design and Technology kategorijoje atstovavo Lietuvai.

Pagrindinė užduotis buvo per dvi dienas iš duotų medžiagų nuo nulio sukonstruoti ir pasiūti striukę. Tačiau tame tarpe kol siuvo striukę, merginos turėjo atlikti papildomas užduotis – sukonstruoti sijoną ir padaryti pilnus lekalus pagal duotą techninį piešinį, meniškai nupiešti 4 gaminius iš priekio ir nugaros pagal duotą temą ir per iliustratorių nupiešti duoto viršutinio rūbo techninį piešinį su siūlių mazgais.

Trečią dieną turėjo pristatyti ir “parduoti” komisijai pagrindinį gaminį. Trumpai tariant, per šį konkursą Paula ir Vaiva privalėjo pabūti dizainerėmis, siuvėjomis, konstruktorėmis ir marketingo specialistėmis. Visa konkurso savaitė buvo labai įtempta ir pareikalavo ypatingo susikaupimo, ištvermės bei stiprybės nenuleisti rankų, įveikti visus sunkumus ir netikėtumus, greitai priimti tinkamus sprendimus.

Paula teigia, kad rekomenduotų visiems studentams sudalyvauti tokio pobūdžio konkursuose, nes jie užaugina visokeriopai. Po konkurso studentė jaučiasi stipresne ir galinčia įveikti visus sunkumus. Be to, šio konkurso dėka atsirado dar didesnė pagarba visoms profesijoms, kurioms per tą savaitę teko atstovauti.

Klaipėdos technologijų mokymo centre įgijusi siuvėjo specialybę, o 2022 m. Kauno paslaugų ir verslo mokykloje baigusi konstravimo-sukirpimo mokslus, šiuo metu Paula studijuoja Mados dizaino studijų programos antrame kurse.