Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dekanė dr. Birutė Žygaitienė ir  Mados dizaino katedros vedėja Silvija Grušnienė spalio 18-23 dienomis dalyvavo Pekino mados technologijų instituto (BIFT) tarptautiniame aukštųjų mokyklų prezidentų forume 2019 m., kuris suvienijo skirtingų pasaulio šalių mados, dizaino ir technologijų švietimo lyderius iš Londono, Milano, Madrido, Melburno, Notingemo, Misurio, Dankoko, Ciuricho, Maskvos, Durbano ir kitų miestų. Fakulteto dekanė dr. Birutė Žygaitienė dalyvavo diskusijoje apie mados tendencijas, galimybes ir iššūkius. Susitikime su BIFT atstovais buvo aptartos bendradarbiavimo Erasmus+ programoje galimybės.

Forumo dalyviai lankėsi Mados komunikacijos renginiuose „Mados komunikacijos viršūnių susitikimas 2019“, „BIFT Kinijos madai“ ir forume „Mados švietimas: galimybės ir iššūkiai“. Taip pat Pekine stebėtas tarptautinis jaunųjų mados dizainerių konkursas ir 15-jo mokslo, meno, juvelyrikos ir mados festivalio atidarymas bei gėrėtasi alumnų dizaino paroda. Forumo dalyviai aplankė Pekino nacionalinio kostiumo muziejų. Šanchajuje tarptautinio forumo svečiai dalyvavo BIFT industrinių parkų ir Kinijos mados industrijos renginių programose, susipažino su vienos ryškiausių Kinijos kostiumo dizainerių Grace Chen kūryba.

Tarptautinio forumo akimirkos Pekino mados technologijų instituto (BIFT) tinklalapyje http://60.bift.edu.cn/hdxl/81466.htm