Džiaugiamės išskirtinai sėkmingu teatriniu įvykiu – miuziklu „Rent“. Jame puikius vaidmenis sukūrė Lietuvoje gerai žinomi muzikos ir teatro žmonės, o kaip lygiaverčiai jų partneriai įspūdingai debiutavo ir  mūsų fakulteto studentai bei absolventai!

Miuzikle puikiai pasirodė mūsų fakulteto buvę ir esami studentai: Tomas Alenčikas, Artūras Murauskas, Kajetana Ageikinaitė, Greta Paukštė, Gintarė Šmigelskytė, Indrė Strolytė, Milda Rasilavičiūtė, Artūras Dubaka, Tomas Legenzovas, Kristina Radžiukynaitė, Šarūnas Navickas, Laurynas Sventickas, Kornelija Klimenkaitė, Liucija Nanartavičiūtė bei Mantvydas Čiuplys.

Na, o pagrindinių vaidmenų atlikėjai – Vaidas Baumila, Justinas Lapatinskas, Girmantė Vaitkutė – mūsų fakulteto absolventai.

Kūrinio tematika yra aktuali dabartinei visuomenei bei artima šiuolaikiniams jauniesiems  menininkams. Tai – bandymas išgyventi didmiestyje ir noras kurti, blaškymasis tarp savęs paieškos ir svajonių, meilės kančios ir gyvenimo svaigulys. Kūrinyje drąsiai pristatomos aktualios, kartais nepatogios problemos: lygios moterų ir vyrų teisės, vienos lyties asmenų partnerystė, universalios žmogaus teisės, skurdas, kartų nesutaikomi skirtumai.

Miuziklą „Rent“ pastatė švedų/vengrų režisierius, muzikinio teatro profesorius Georg‘as Malvius‘as. Šokėjams padėjo Stokholmo baleto akademijos dėstytoja Adrienne Åbjörn ir ilgametė MTF Muzikinio teatro  studijų programos kuratorė Jūratė Sodytė-Bradauskienė. Muzikinę projekto dalį kuravo žinomas vokalo specialistas, kompozitorius ir muzikos prodiuseris Derek‘as Barnes‘as. Scenos apipavidalinimu bei kostiumais rūpinosi scenografė ir kostiumų dizainerė  Ellen Cairns. Garso režisierius – Olli Nousiainen, šviesų dailininkas – Palle Palme.

Didžiuojamės talentingąja studentų karta! Džiaugiamės puikiu tęstiniu bendradarbiavimu su Derek Barnes ir Georg‘u Malvius‘u!

miuziklas-rent1

Nuotrauka Gyčio Vidžiūno iš naujienų portalo 15min.