Vilniaus ,,Saulės“ privačios gimnazijos dešimtokai dalyvavo netradicinėje nuotolinėje biotechnologijų pamokoje „Išmani apranga – sparčiais žingsniais į mūsų kasdienybę”, kurioje Vilniaus kolegijos dėstytoja dr. Eugenija Strazdienė pasakojo apie išmaniosios tekstilės rūšis, jų savybes, dalinosi praktiniais pavyzdžiais, kaip technologijos sparčiai ir neišvengiamai keičia tekstilę, tuo pačiu mūsų visų gyvenimą.

Mokiniai su biotechnologijų mokytojomis Emilija ir Jūrate buvo nuoširdžiai dėkingi už įdomią, vaizdžią bei įtraukiančią pamoką. Dalinamės keliomis mokinių refleksijomis, kas labiausiai įsiminė po šios pamokos:

„Man patiko apkabinimų megztinis – labai šilta ir smagi idėja” (Patricija).

„Šioje pamokoje sužinojau, kad yra šalmas dviratininkams, kuris išsipučia, kai dviratininkas krenta, kad apsaugotų jo galvą” (Kajus).

„Labiausiai iš šios paskaitos nustebino dviračio šalmo ,,pakaitalo” pavavyzdys, kuris išsipučia, kai tik atsitinka avarija” (Jokūbas).

„Akis atvėrė tai, kad įmanoma padaryti elektrai laidžias medžiagas, tai skamba kaip naujų galimybių pradžia” (Agilė).

„Įstrigo labai įdomi naujovė – termo tekstilė, autonomiškai reguliuojanti ir palaikanti kūno šilumą” (Daumantas).

„Tekstilės modernizavimo pagalba kurtiesiems gali būti simuliuojamas koncertas bei muzika” (Rapolas).

„Labiausiai patiko galimybė integruoti klaviatūras į tekstilę, gebėjimas surišti tai su technologijomis” (Aleksas).

„Labiausiai įsiminė vaizdo įrašai apie apsikabinimo marškinėlius bei kurtiesiems skirtus marškinėlius, kurie leidžia pajausti muziką” (Urtė).

„Nustebino, kad yra šalmas, kuris išsipučia, kai žmogus krenta” (Kajus).

„Man labiausiai įstrigo rodytų rūbų pavyzdžiai ir, apskritai, viskas apie aktyvią/pasyvią tekstilę ir pan.” (Smiltė).

„Labai įstrigo tekstilės išmanumo 2 lygiai: pasyvi medžiaga – tik jaučia, aktyvi medžiaga – jaučia ir reaguoja” (Karina).