Sausio 27 d. Scenos meno katedros organizuotas baigiamasis projektas – miuziklas „Maskvos romanas“ į didžiąją sceną sukvietė visus teatro ir muzikos mylėtojus pasižiūrėti ir įvertinti jaunųjų absolventų, Muzikinio teatro studijų programos MZ18 gr. studentų pasirodymo. Nuostabi premjera savo profesionalumu sužavėjo susirinkusią auditoriją. Užburiantis ir energingas miuziklas nepaliko abejingos ir reiklios komisijos.

Miuziklas „Maskvos romanas“ (režisierius  Saulius Bareikis), paremtas L. Tolstojaus klasikiniu istoriniu romanu „Karas ir taika“ (rus. Война и мир) papasakojo istoriją apie keturių aristokratijos atstovų šeimų – Bezuchovų, Kuraginų, Bolkonskių ir Rostovų santykius, kurie pynėsi XIX a. Rusijos aukštuomenės gyvenime. Siužetas privertė įsijausti į pagrindinių herojų Natašos Rostovos ir Pjero Bezuchovo tikrosios meilės istoriją, o besirutuliojantys, personažus jungiantys įvykiai privedė juos prie didžiųjų ir esminių klausimų atsakymų.

Dėstytojų lūkesčiai ir studentų pastangos pasiteisino su kaupu, o tą įrodė netylantys svečių aplodismentai ir Fakulteto bendruomenės sveikinimai. Nuostabi premjera nuaidėjo didžiojoje scenoje!

Diplomantų įspūdžiai ir atsiliepimai kalba patys už save:

„PAGALIAU!!! Ilgai lauktas ir ruoštas mūsų kurso baigiamasis miuziklas pagaliau pamatė dienos šviesą, o mes – savo mylimiausią žiūrovą! Šis baigiamasis pasirodymas yra visų 3,5 mokslo metų vaisius, jame atsispindės absoliučiai viskas, ko mes išmokome ir kuo esame pasiruošę pasidalint su visais. Nekyla abejonių, kad šis pasirodymas mums labai brangus, mes jaudinamės ir nekantraujame tuo pačiu metu, nes būtent su šiuo akordu mes žengsim į profesionalių aktorių ir atlikėjų pasaulį. Tai nebuvo lengvas kelias, turėjome daug iššūkių, tačiau drąsiai galiu teigti, kad mes pasiruošę! O kaip tai mums pavyks – spręsti tiktai Jums, gerbiamieji draugai!“ – Konstantin Novopolskij.

„Šio miuziklo statymas – tai tikrai geriausias dalykas, įvykęs per šiuos metus! Kūrimo procese patobulėjau ne tik kaip atlikėja bei aktorė, bet ir kaip asmenybė. Be proto pamilau grafaitę Natašą, kurią ir įkūnijau miuzikle. Dabar šis personažas tikrai užima didelę dalį mano širdyje. Tikiuosi, žiūrovai taip pat ją pamils. Visi labai laukėme premjeros ir galimybės pasidalinti darbu, į kurį įdėjome tiek daug širdies!“ – Goda Eidintaitė.

„Kai kartu pasijungia aktorinis meistriškumas, sceninis judesys, šokis ir dainavimas – supranti, kokio nerealumo yra miuziklo žanras, bet niekaip negali suprasti, kokioje fantastiškoje vaizduotėje turėjo gimti visas šis universalus kūrinys, kuriame turėjome garbės atlikti savo roles.“ – Laurynas Sventickas.

Šis baigiamasis projektas – tai puikus kūrybinio bendradarbiavimo pavyzdys, suvienijęs Fakulteto katedrų lektorius, studentus ir bendruomenę. Nuoširdus ačiū visiems ir kiekvienam atskirai, prisidėjusiam prie šio unikalaus projekto įgyvendinimo sėkmės.

Režisierius – Saulius Bareikis; muzikos vadovas – Povilas Butkus; choreografė – Eglė Kančauskaitė; scenografė – Kotryna Rupainytė; kostiumų kūrėjos: lektorė Erika Gudienė, Mados dizaino studijų programos MD20 grupės studentės; kostiumų dizainą įgyvendino praktikų centro darbuotojos: Gražina Skripkienė, Danutė Stravinskienė, Rasa Laurinavičienė, Mados technologijų ir verslo studijų programos MI19 grupės studentės; įvaizdžio dizainą sukūrė: Mados dizaino katedros vedėja Silvija Grušnienė, lektorė Inga Čirvinskienė, Įvaizdžio dizaino studijų programos IV20 ir IV19 grupių studentės.

l sudėtis (13 val.): Nataša Rostova – Amanda Radzevičiūtė, Pjeras Bezuchovas – Konstantin Novopolskij, Nikolajus Bolkonskis – Konstantin Novopolskij, Sonia Rostova – Rusnė Navickaitė, Marja Dmitrijevna – Mingaudė Kotryna Zujūtė, Anatolijus Kuraginas – Laurynas Sventickas, Helena Bezuchova – Gabija Puodžiūnaitė, Fedia Dolochovas – Tadas Viržintas, Merė Bolkonskaja – Greta Stenianskytė, Andrėjus Bolkonskis – Džiugas Paulius Karoblis, Balaga – Džiugas Paulius Karoblis, Servantas – Džiugas Paulius Karoblis.

ll Sudėtis (17 val.): Nataša Rostova – Goda Eidintaitė, Pjeras Bezuchovas – Konstantin Novopolskij, Nikolajus Bolkonskis – Konstantin Novopolskij, Sonia Rostova – Rusnė Navickaitė, Marja Dmitrijevna – Vaiva Kalinauskaitė, Anatolijus Kuraginas – Laurynas Sventickas, Helena Bezuchova – Berta Skimutytė, Fedia Dolochovas – Tadas Viržintas, Merė Bolkonskaja – Odeta Pocevičiūtė, Andrėjus Bolkonskis – Džiugas Paulius Karoblis, Balaga – Džiugas Paulius Karoblis, Servantas – Džiugas Paulius Karoblis.

Kviečiame pasižvalgyti po pasirodymo akimirkas – https://bit.ly/3uipSge