Menų ir kūrybinių technologijų fakultete gruodžio 2 d. įvyko renginys „Šachmatų turnyras“, į kurį buvo kviečiami šachmatų gerbėjai. Renginio idėją iniciavo Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos 3 kurso studentė Salomėja Drazdauskaitė. Anot Salomėjos, serialas „The Queens Gambit“, užkariavęs milijonus širdžių, inspiravo suorganizuoti šį išskirtinį šachmatų turnyrą. Po šio serialo premjeros pasaulyje šachmatų pardavimai išaugo net 87 proc., o knygų bei vadovėlių apie šachmatus pardavimai – net šešis kartus.

Sveikinimo žodį turnyro dalyviams tarė fakulteto dekanė dr. Birutė Žygaitienė. Visi susirinkusieji turėjo galimybę susipažinti su šachmatais, jų istorija ir įdomiais faktais apie juos. Šachmatų turnyre teisėjauti buvo pakviestas Vilniaus šachmatų klubo narys Andrius Paulauskas. Profesionalų varžybos vyko 8 dalyvių atkrintamųjų varžybų (knock-out) sistema iki pirmo iškritimo, laikantis FIDE taisyklių atitinkamai laiko kontrolei. Sveikiname Rytį Buterlevičių laimėjus I vietą.

Stebėti profesionalių žaidėjų turnyrą bei patys išbandyti savo jėgas ir sužaisti šachmatų ar šaškių partiją, laimėti rėmėjų įsteigtus prizus turėjo galimybę ir renginio svečiai. Ne tik siurprizai, bet ir Muzikinio teatro studijų programos studentės Vaivos Kalinauskaitės pasirodymas džiugino susirinkusiuosius.

Norime pasakyti didelį ačiū renginio rėmėjams: prekybos ir pramogų centrui „ Akropolis“ už kvietimus į ledo areną, graviravimo paslaugas teikiančiai įmonei „Gravidėja“ už laimėtojo statulėlę, kavinei „Vero cafe“ už kavos kuponus, didžiausiam Lietuvoje virtualios realybės pramogų centrui VR SPOT už dovanas laimėtojui, Vilniaus šachmatų mokyklai už paskolintą šachmatų inventorių bei visiems prisidėjusiems prie renginio organizavimo Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto darbuotojams.

Renginį vedė ir gerą nuotaiką kūrė turnyro vedėjai: Muzikinio teatro studijų programos studentas Konstantin Novopolskij ir renginio iniciatorė Salomėja Drazdauskaitė.