Birželio 1-2 dienomis vyko MTF Studentų mokslo ir meno draugijos (SMMD) konferencijos „Mokslo ir meno sinergija‘2022“ II dalis. Per dvi dienas meninius projektus pristatė MD19 ir IV19 grupių studentai, kurie analizavo mados, stiliaus, tvarumo aktualijas ir problemas, akcentavo subkultūrų, individualumo ir susvetimėjimo, grožio standartų keliamą poveikį visuomenei, buvo aptartos socialinės atsakomybės ir darnios plėtros tematikos. Konferencijoje buvo ne tik pristatytas, bet ir atskleistas pranešėjų kūrybinis potencialas – sukurti ir įgyvendinti kūrybiniai projektai bei jų vizualus pristatymas.

Konferencijos metu netrūko klausimų pranešėjams, vyko diskusijos, kilo naujų sumanymų. Pasak Mados dizaino katedros lektorės Erikos Gudienės, dalyvavimas tokiose konferencijoje studentams suteikia drąsos ir pasitikėjimo savimi, galimybę pristatyti savo kūrybines idėjas platesnei auditorijai, plečia jų akiratį: „ši iniciatyva, SMMD konferencija, mano nuomone, suteikia tiek pranešėjams, tiek klausytojams naujų žinių, supažindina su dar negirdėtais tyrimais ir teorijomis, o svarbiausia – pristatomas išvystytų ir pagrįstų meninių konceptų pliūpsnis, kuris įkvepia kurti“.

SMMD kuratorė dr. Inga Kepalienė dėkoja dalyvavusiems pranešėjams, jų projektų vadovams, moderatoriams, Studentų mokslo ir meno draugijai, Studentų atstovybei.