Menų ir kūrybinių technologijų fakultete š. m. kovo 5-9 dienomis vyko Vilniaus kolegijos Tarptautinės savaitės renginiai, kurių metu patirtimi su fakulteto studentais ir dėstytojais dalijosi šeši dėstytojai iš įvairių šalių: Jungtinės Karalystės, Latvijos, Vokietijos, Suomijos, Islandijos ir Turkijos.

Tarptautinės savaitės metu vyko ir meistriškumo pamokos, kuriose savo metodika bei sukaupta patirtimi su Scenos meno katedros studentais dalijosi University of West London muzikinio teatro skyriaus vadovas, pedagogas Steven Sparling; solinio dainavimo dėstytojas, operos solistas Volker Maria Rabe iš Vokietijos University of Education Schwäbisch Gmünd  bei viešnia iš Islandijos Alice Liu Shok Han, menininkų rezidencijos LISTHUS vykdančioji direktorė ir įkūrėja.

Visą savaitę Muzikinio teatro studijų programos studentai gilino žmogaus fiziologijos įtakos vokaliniam garsui žinias ir praktinius įgūdžius, pasitelkiant aktorinį meistriškumą literatūrinio teksto ir muzikinės medžiagos apjungimo temomis. Studentai taip pat susipažino su patraukliai pristatyta menininkų rezidencijų programa bei su ja susijusiais organizaciniais iššūkiais.

Malonu buvo iš patyrusių menininkų ir pedagogų išgirsti tik pačius gražiausius atsiliepimus apie Muzikinio teatro studijų programą bei studentų gebėjimus. Užsienio dėstytojų noras ateityje keistis profesine informacija, aukštųjų mokyklų studentais bei pedagogais visus dalyvavusius paskatino tolesniems kūrybiniams iššūkiams.

Kovo 6 d. meistriškumo kursus vokalistams fakultete vedė Latvijos Jazepo Vituolio muzikos akademijos docentė, džiazo vokalistė Inga Berzina. Populiariosios muzikos studijų programos studentai turėjo galimybę tobulinti dainavimo bei vokalinės improvizacijos įgūdžius. Inga Berzina asmeniškai konsultavo kiekvieną mokymuose dalyvavusį studentą repertuaro atlikimo bei vokalinės technikos klausimais.

Pasaulinio garso gitaristas, Helsinkio Pop & Jazz konservatorijos dėstytojas Neff Irizarry iš Suomijos kovo 7 d. dalijosi unikaliomis žiniomis ir gebėjimais su Populiariosios muzikos studijų programos studentais gitaros ir ansamblio meistriškumo pamokose. Maestro kartu su Ritminės muzikos katedros dėstytojais Arkadijumi Gotesmanu, Richardu Baniu, Vyčiu Nivinsku, Skirmantu Sasnausku ir Latvijos Jazepo Vituolio muzikos akademijos docente Inga Berzina paruošė originalią programą, kuri nuskambėjo Tarptautinės savaitės renginyje-koncerte Vilniaus džiazo klube „Jazz Cellar 11“.

Visą savaitę antrojo aukšto fojė šalia Mados dizaino katedros buvo galima pamatyti parodą, kurioje savo kūrybos darbus eksponavo Mados ir tekstilės universiteto Ankaroje (Turkija) dėstytojai Erdem Unver, Songul Kuru, Basak Bogday Saygili, Asra Secim ir Egemen Nadasbas. Tai koliažo ir grafikos technikomis atliktos karikatūros bei iliustracijos, taip pat ypatingai kruopščiai atlikti darbužių dizaino pavyzdžiai.

Mados dizaino bei Mados technologijų ir verslo studijų programų studentams, dėstytojams kūrybines dirbtuves ,,Experimental Model Development by Using 3D Art Pieces Photos’’ kovo 7 d. vedė Mados ir tekstilės universiteto Ankaroje dėstytojas Egemen Nadasbas. Kiekvienas šio renginio dalyvis turėjo galimybę savo kūrybinius gebėjimus pademonstruoti kuriant eksperimentinį drabužio modelį. Mokymų rezultatus – kūrybinių dirbtuvių metu atliktų darbų parodą galima pamatyti fakulteto II –ojo aukšto fojė.

Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Ritminės muzikos katedros ir Latvijos Jazepo Vituolio muzikos akademijos Džiazo katedros bendradarbiavimas vyksta jau ne pirmus metus. Katedrų dėstytojai noriai dalijasi patirtimi dalyvaudami dėstymo vizituose bei bendruose muzikiniuose projektuose.

Džiaugiamės, kad ir kiti Tarptautinės savaitės dalyviai gražiai atsiliepė apie mūsų fakulteto studentų gebėjimus, puikiai įvertino  Mados dizaino bei Mados technologijų ir verslo studijų programų studentų kūrybiškumą.

Turininga, pilna teigiamų emocijų savaitė visiems renginių dalyviams suteikė naują impulsą tobulėjimui ir kūrybiškumo ugdymui. Tikime, kad šios Tarptautinės savaitės veikla taps sėkmingo bendradarbiavimo pradžia.