Marina Žuravliova ir Donata Maldonytė

Mūsų pažintis ir tarpusavio draugystė prasidėjo Vilniaus kolegijos Dizaino ir technologijų fakultete, kai abi įstojome į Aprangos dizaino studijų programą. Pastebėjome, jog abiejų tikslai ir požiūris į meną sutapo. Kūrėme visiškai skirtingų stilistikų kolekcijas, tačiau visuomet palaikydavome ir suprasdavome viena kitos idėjas.

Kai baigėme studijas, jau buvome paragavusios bendro darbo įvairiuose projektuose, kur kūrėme stilių reklamoms, videoklipams ir kt. Todėl natūraliai gimė noras kurti ir dirbti drauge, nes supratome, jog viena kitą puikiai papildome. Tad, nieko nelaukusios įsikūrėme mažoje jaukioje studijoje. Netrukus pateikėme dalyvio paraišką „Mados injekcijos“ konkursui, kurio dėka galėjome įgyvendinti 20-ties modelių kolekciją ir pristatyti ją ant „Mados infekcijos“ podiumo. Tai yra kol kas svarbiausias mūsų dueto laimėjimas, nes būtent festivalis „Mados infekcija“ yra didžiausias mados renginys Lietuvoje.

Abi siekiame kurti dėvimus drabužius, kurie „gyventų“ kitų rankose. Didžiausia aistra tapo audinių marginimas. Sentimentus jaučiame gilioms tradicijoms, įvairioms kultūroms, folklorui, teatrui, subtilioms detalėms, vilnai, trikotažui, natūralumui ir gamtai. Tačiau taip pat žavimės neoninėmis spalvomis, šamanų raštais, kontrastingais deriniais, netikėtomis detalėmis, teatralizuotais sprendimais, ironiškomis idėjomis ir t. t. Taip gimsta mūsų deriniai, kuriuose telpa gamtos natūralumas ir kontrastingi, „sintetiniai“ intarpai. Taip pat svarbų vaidmenį atlieka įvaizdis, kurį siekiame tuo metu sukurti.

Visuomet liksime dėkingos Vilniaus kolegijai ir dėstytojams, kurie visada palaikė mūsų idėjas ir ragino į viską žvelgti kūrybiškiau: Loretai Gerulaitienei, Živilei Ramelienei, Jonui Daniliauskui ir kt. Dėkojame jiems už gyvenimo pamokas ir už tai, kad suvedė mus kartu. Iš tikrųjų mūsų dueto didžiausias laimėjimas tas, kad suradome viena kitą. O toliau žingsniuodamos kartu mes galėsime „nuversti kalnus“.