Šių metų rugsėjo 12 d.  mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė” startuos jau šešioliktą kartą. Geriausi Lietuvos mokslininkai ir būsimieji tyrėjai, taip pat  studentai ir gimnazistai pakvies jus paragauti žmogiškojo išradingumo vaisių. Bus dar daugiau eksperimentų, betarpiškų kontaktų su mokslą ir technologijas kuriančiais žmonėmis, ekskursijų laboratorijose, verslo įmonėse, kultūros ir meno įstaigose.

 

Rugsėjo 16 d. kviečiame į du renginius, kurie vyks Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete:

13 val. Demonstracinės pratybos „Cheminis pavojus! Kaip atrodo gelbėtojo kostiumas?“

Demonstracinių pratybų metu bus demonstruojama gelbėtojų apranga su pilna kvėpavimo įranga, aiškinamos ne tik aprangos medžiagų bei furnitūros ypatingosios savybės, bet ir inovatyvių informacinių komunikacijos sistemų svarba gelbėtojų komandos darbo metu. Bus galima praktiškai išbandyti kostiume integruotų dujų, temperatūros, slėgio, judesio ir pan. jutiklių bei e-tekstilės galimybes. Pranešėjai: dr. Eugenija Strazdienė, Mados dizaino katedros profesorė; dr. Antoni Kozič, EIF Elektronikos katedros vedėjas; Violeta Bytautaitė, Mados dizaino katedros lektorė.

15 val. Paskaita „Ko dar nežinojome apie tekstilę?“

Paskaitoje su praktinėmis veiklomis sužinosite apie neįtikėtinos kilmės pluoštus, unikalios struktūros siūlus, išmaniosios tekstilės medžiagas ir visų mūsų kūrybines galias jas išmintingai panaudoti. Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė.

 

Rugsėjo 20 d. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas kviečia net  į  tris renginius, vyksiančius Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje:

13 val. paskaita  “Įvaizdžio matematika”. Renginių erdvė III a. (305)

Lektorė  Silvija Grušnienė pristatys įvaizdžio komponentus, dalins patarimus kaip greičiausiai pakeisti įvaizdį ar susikurti šukuoseną. Bus galimybė pabandyti tai atlikti čia ir dabar. Paskaitos trukmė apie 1,5 val.

15 val. kūrybinės dirbtuvės “Ritmo eksperimentai”. Muzikavimo erdvė V a. (536)

Tai  linksmas būdas pažinti ritmą siejant ritmo pratimus su kūno koordinacija. Per žaidimus bei pratimus dalyviai susipažins su įvairiais ritmais. Užsiėmimų metu išmoksite atlikti nesudėtingas ritmines figūras ir koordinacinius pratimus rankomis, kojomis, įvairiais kasdieniais daiktais. Užsiėmimą ves lektorius Andrej Polevikov. Paskaitos trukmė apie 1,5 val.

17 val.  Paskaita “Sąmoningas mados vartotojas. Tvarumas. Socialinė atsakomybė. Ekologija. Kaip nepasiklysti?“  Renginių erdvė III a. (305)

Lektorė Asta Kisieliūtė pristatys šiomis dienomis labai populiarias sąvokas „socialinė atsakomybė“, „ekologija“, „tvarumas“, atskleis esminius suvokimo momentus, aptars niuansus bei patars kaip nepasiklysti jų vartojime. Paskaitos trukmė apie 1,5 val.