Aplikuojančius į Erasmus+ programą kviečiame aplankyti Portugaliją ir studijuoti Leiria Politecnico institute. ESAD, instituto dalis, yra aukštoji menų ir dizaino mokykla Caldas da Rainha mieste. Įstaiga siūlo įvairių šios srities studijų programų, disciplinų ir turi daug technikos ir įrangos kūrybinei veiklai. Tai tinkama vieta studijuojantiems menus ar su menais/kultūra susijusias studijų programas.

Šiuo metu Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentas Gediminas Rydelis studijuoja ESAD, aukštojoje menų ir dizaino mokykloje. Artimiausia programa Gedimino specialybei čia yra programming & cultural production. Atvykusiems studentams yra bandomasis laikotarpis, kurio metu vyksta susitikimai su kursų koordinatoriais ir dėstytojais. Didelis kiekis pasirenkamų  dalykų leidžia studentams išbandyti įvairias veiklas – grafinis dizainas, multimedijos, garsas, video, keramika, medienos apdirbimas, objektų gamyba, dekoravimas, spausdinimas, drabužių dekoravimas, animacija, piešimas, tapyba ir tt. Dirbtuvių įranga pasiekiama studentams gavus leidimus arba studijuojantiems atitinkamus dalykus. Studijos ir dirbtuvės čia suteikia unikalią galimybę realizuoti savo meninius projektus ir idėjas, tikslus. Taip pat studentai turi galimybę keisti pasirinktus dalykus.

Studijuojantiems vyksta orientaciniai susitikimai su kitais Erasmus+ studentais, visi supažindinami su ESAD mokykla. Susitikimuose studentai iš įvairių šalių susipažįsta vieni su kitais, vyksta grupinės veiklos kūrybinėse dirbtuvėse. Gediminas su savo grupe išbandė keramiką (tradicija, kuria garsėja Caldas da Rainha miestas). Įspūdžiai labai teigiami.

Gediminas džiaugiasi Erasmus+ programa. Daug įspūdžių, geras oras, maistas, vaizdai, gamta, gatvės menai, vietos tradicijos ir kultūra, naujos pažintys –  visa tai Portugalijos dovanos kiekvienam, pasirinkusiam šią šalį studijoms.