Spalio 10 d. Lietuvos kariuomenės orkestras Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje iškilmingai paminėjo savo 30 metų jubiliejinę kūrybinės veiklos sukaktį. Lietuvos kariuomenės orkestro pagrindinė užduotis yra ne tik reprezentuoti Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialių protokolinių bei visuomeninių renginių metu Lietuvoje ir užsienyje, bet ir rūpintis karinės muzikos Lietuvos kariuomenėje tradicijomis ir sklaida. Šiame koncerte miuziklą „West Side Story“ pristatė Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Scenos meno katedros Muzikinio teatro studijų programos studentai bei absolventai.

Miuziklas „West Side Story“ (komp. l. Bernstein) – tai nuostabios, tikros, jaunatviškos ,,Romeo ir Džiuljetos“ meilės istorijos  amerikietiška versija (1961 m.). Nors miuziklas sukurtas prieš 60 metų, tačiau ir mūsų dienomis nepraradęs aktualumo. Meilė, kaip sakoma – amžina ir neblėstanti.

Su gera nuotaika, energija, gražiais, skambiais jaunatviškais balsais žiūrovus į „West Side Story“ nukėlė pagrindiniai miuziklo atlikėjai – Vilniaus kolegijos absolventė Valerija Iljinaitė, kuri specialiai sugrįžo iš Londono, kad galėtų dalyvauti šiame išskirtiniame renginyje, Tomas Alenčikas, Rusnė Navickaitė, Džiugas Karoblis, Konstantin Novopolskij, Goda Eidintaitė (dublerė). Studentų įspūdžiai kalba patys už save.

„Labai džiaugiuosi, kad Vilniaus kolegija myli savo alumnus ir jų nepamiršta – mums su Tomu Alenčiku (Alen Chicco) buvo labai jautru ir ypatinga grįžti repetuoti su mums labai brangiais dėstytojais, prisiminti daug gražių akimirkų, patirtų Kolegijoje. Projektas ,,West Side Story“, vykęs Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, buvo tikrai ypatingas. Jaunoji karta užtikrintai kelia Muzikinio teatro studijų programos kartelę vis aukščiau, kas be galo džiugina, be abejonės, dėka Scenos meno katedros pedagogų. Esu dėkinga, kad galėjau būti dalimi tokios didingos šventės ir džiaugiuosi, kad mūsų nepamirštate, nes mes irgi nepamirštame savo dėstytojų, kurie mums visa širdimi perdavė žinias, o taip pat ir Kolegijos, kuri net prabėgus daugeliui metų po studijų baigimo, vis dar yra tas jaukus traukos centras, į kurį norisi ir yra beprotiškai gera sugrįžti. Ačiū visai bendruomenei!“ – Valerija Iljinaitė, Muzikinio teatro studijų programos absolventė.

,,Labai malonu po studijų baigimo sugrįžti į Vilniaus kolegijos organizuotą renginį ir vėl jaustis Vilniaus kolegijos dalimi. Miuziklas ,,West Side Story“ buvo nauja patirtis, pirmas kartas koncertuojant su orkestru, tai labai sudėtingas ir didelis iššūkis man, kurį pavyko įgyvendinti su puikių dėstytojų pagalba. Dalyvauti šiame projekte buvo didelė patirtis ir malonus laikas. Labai džiaugiuosi, kad dėstytojai nepamiršta savo absolventų ir toliau kviečia bendradarbiauti tokiuose svarbiuose renginiuose. Man didelė garbė ir malonumas čia sugrįžti,“ – Tomas Alenčikas (Alen Chicco), Muzikinio teatro studijų programos absolventas.

„Tai įdomi ir išskirtinė patirtis – dainuoti grojant orkestrui, kuri privertė pajausti naują sąveiką su miuziklu ir santykį su kolegomis, atliekant ansamblinius kūrinius,“ – Rusnė Navickaitė.

„Nuostabaus grožio renginys! Didžiulis malonumas dirbti su kolegomis, profesionalais ir fantastišku orkestru. Labai tikiuosi, kad tokių progų išpuls dar ir dar!“ – Konstantin Novopolskij.

„Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę sudalyvauti tokios išskirtinės svarbos koncerte. Pasirodyti ant scenos, kai už nugaros groja jubiliejų švenčiantis Lietuvos kariuomenės orkestras, yra didžiulė garbė ir neįkainojama patirtis, kuria tikrai nepraleisiu progos pasidalinti su savo anūkais,“ – Džiugas Karoblis.

Dėkojame visai miuziklą ruošusiai komandai ir didžiuojamės Vilniaus kolegijos studentais bei absolventais: Beatriče Tylaite, Emilija Grušaite, Greta Antanavičiūte, Jorige Augustinaite, Eliza Izmalkova, Odeta Pocevičiūte, Amanda Radzevičiūte, Arminu Griesiu, Laurynu Sventicku, Kostu Kurliandsku, Aisčiu Čiužu. Išskirtinė padėka muzikiniam vadovui – Audriui Rubežiui, studentus kuravusiems Vilniaus kolegijos Scenos meno katedros dėstytojams: Eglei Juozapaitienei, Algirdui Bagdonavičiui, Daliai Babilaitei-Abarei.