2021 m. balandžio 21-23 dienomis Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos pirmo kurso studentai Živilė Marčiūtė, Gabija Juškaitė, Rusnė Brazdeikytė, Norvilė Iljeitytė ir Einaras Čižius (dėst. Rima Bačiulytė) dalyvavo tarptautiniame nuotoliniame imitacinių bendrovių (IB) renginyje TF FEST 2021. Mugėje dalyvavo 166 dalyviai iš 8 skirtingų šalių, ją organizavo Bulgarijos IB centras. Kolegijos imitacinė bendrovė „Mabikas“ buvo vienintelė dalyvė iš Lietuvos. Studentai pristatė sukurto prekės ženklo „Smaližiauk sveikai“ idėją – ekologiškai užaugintus ir pagamintus gardžius saldumynus, užkandžius, džiovintus vaisius. Būsimieji kultūros vadybininkai tarptautiniame renginyje dalyvavo pirmą kartą ir pasiekė puikių rezultatų – komanda laimėjo pirmąją vietą kaip aktyviausia tarptautinė IB, kategorijoje „Geriausias pristatymas“ imitacinė bendrovė pateko tarp 15 geriausių dalyvių.

Praėjus vos kelioms dienoms po renginio pabaigos, dalyviai dalinosi įspūdžiais ir vieningai nutarė, jog tai buvo puiki ir naudinga patirtis. „Iš pradžių buvo šiek tiek baisu dalyvauti šiame renginyje, nes buvo tokia nežinomybė, baimė, kad nesiseks, kad kažką padarysime ne taip. Tačiau jau pirmą dieną buvome laimingi, kad sekėsi gerai kalbėti angliškai. Bendravome su labai daug skirtingų valstybių žmonių, pamatėme įvairių idėjų ir plėtėme savo kūrybiškumą. Žinoma, daug dalykų, kaip dalyvauti, ką daryti, sužinojome renginio metu, tačiau adrenalinas, užplūdęs momentais, kai bandėme viską išsiaiškinti, tikrai patiko. Buvo labai smagu, tikiuosi, kad ateityje turėsiu daugiau tokios patirties ir viliuosi, kad viskas vyks ne nuotoliniu būdu“, – teigė renginyje dalyvavusi Norvilė.

„Eidama ten, neturėjau išsikėlusi jokių lūkesčių, tačiau renginys tikrai įsiminė, buvo naudingas ir, manau, tai puiki patirtis bet kuriam žmogui. Nors tai ir imitacinių bendrovių renginys, tačiau buvo galima susidaryti vaizdą, kaip pardavimai, sąskaitų faktūrų išrašymai, tarptautiniai pinigų pervedimai ir t.t vyktų turint realią įmonę“,- sakė Gabija.

Mugės metu buvo svarbus ne tik pardavimų skaičius, bet ir komandinis darbas, sustiprinęs tarpusavio santykius. „Renginys iš tiesų parodė, ką galime kiekvienas ir kokie visi esame drąsūs, kūrybingi ir atsakingi. Komandinis darbas sustiprino mus, leido dirbti kūrybiškai ir papildyti vienas kitą. O paskutinę dieną supratome, kad šis projektas baigiasi, bet mūsų užsidegimas neblėsta. Kiekvienam iš mūsų linkiu neprarasti to kūrybiškumo, koks buvo prieš priimant šią idėją, kuri nuėjo gana toli ir buvo pristatyta kitoms pasaulio šalims. Mūsų IB šūkis skelbia: „Iš protėvių rankų į jūsų rankas!“. Taigi, dalinkimės kūrybiškumu ir užsidegimu su visais“,- įspūdžiais dalinosi Rusnė.

„Džiaugiuosi, jog mūsų sukurta idėja sudomino daugelį lankytojų ir mums pavyko sudaryti sėkmingų sandorių. Buvo malonu išgirsti gražių žodžių ir todėl, jog esame iš Lietuvos, dėl to pasijutome ypatingi. Kalbos pasklido greitai, o paskutinę renginio dieną įmonių atstovai mus aplankydavo tiesiog pasikalbėti. Įgyta neįkainojama patirtis: derybos su kitomis įmonėmis, anglų kalbos pritaikymas, netikėtai iškilusių problemų sprendimas. Tai gera investicija į ateitį“, – apibendrino Živilė.