2019 m. gruodžio 11 d. 11.30 val. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete pristatyta didžiausia batais puošta dekoracija. Šio sumanymo autorė – Mados dizaino katedros lektorė Lolita Malinauskienė, koordinatorė – Mados dizaino katedros vedėja Silvija Grušnienė. Tikimasi pasiekti Lietuvos rekordą. Fakulteto bendruomenė nusprendė sunešti nebeavimus batus, kurie ir tapo pagrindine dekoracijos dalimi. Visus batus nudažė arba nupurškė blizgiais dažais ir iš jų sukūrė dekoraciją Įvaizdžio ir Mados dizaino studijų programų studentai. Šiai dekoracijai sukurti buvo panaudota 763 batai, 10 flakonų blizgančių purškiamų dažų, 2,7 l baltų dažų, 3 kg papuošimų, 100 vnt. lazdelių karštų klijų, dekoracijos medinis karkasas net 3,70 m aukščio, aptrauktas tinklu bei šviečiančiomis girliandomis.

Ši originali dekoracija stovi lauke, prie įėjimo į Menų ir kūrybinių technologijų fakultetą, tai ir yra svarbiausias prasidedančių Kalėdinių renginių akcentas. Didžiausia batais puošta dekoracija yra eglės formos, papuošta švytinčiomis girliandomis, todėl buvo nuspręsta ja pakeisti tradicinę Kalėdinę eglę. Pasibaigus šventiniam laikotarpiui, visi dekoruoti batai bus panaudoti kaip rekvizitas kuriant muzikinius spektaklius ar pristatant mados kolekcijas ir dalyvaujant antrinio dizaino renginiuose.

Į iškilmingą renginį susirinkusiuosius pasveikino fakulteto dekanė, Vilniaus kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir parterystei Nijolė Zinkevičienė. Siekiamo rekordo būtinus matavimus atliko Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Rita Matulevičienė ir nepriklausoma stebėtoja Dovilė Lisauskaitė. Visa tai atidžiai stebėjo ir Lietuvos rekordų registravimo agentūros FACTUM vadovas Vytautas Navaitis.