Mados dizaino katedroje pavasariškas rytas prasidėjo nuo tradicijų puoselėjimo ir skleidimo.

Balandžio 7 d. Mados dizaino, Įvaizdžio dizaino bei Mados technologijų ir verslo studijų programų studentai kartu su Erasmus+ mainų programos studentais iš Parulio universiteto Indijoje susibūrė į kūrybines dirbtuves/integruotą paskaitą „Velykų belaukiant“.

Paskaita prasidėjo nuo pristatymo – kas mums, lietuviams yra Velykos, kokias tradicijas ir simboliką jos puoselėja Lietuvių liaudies kultūroje ir kostiume. Tiek studentai, tiek Mados dizaino katedros dėstytojos Jolita Raupelienė, Gražina Skripkienė ir Erika Gudienė pasidalino su studentais iš visiškai kitos kultūros savo šeimose puoselėjamomis vertybėmis ir Velykų šventės tradicija. Paskaitą aplankė Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dekanė dr. Birutė Žygaitienė, Mados dizaino katedros vedėja Silvija Grušnienė kartu su Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro mokiniais.

Kiaušinis jau nuo seno yra vaisingumo ir gyvenimo simbolis, tad jų marginimas Lietuvoje per Velykas turi gilias tradicijas ir nuo seno išmėgintas technikas. Paskaitos metu buvo galima išbandyti marginti kiaušinius net keturiais skirtingais būdais pasitelkiant tiek kūrybiškumą, tiek tradicinį raštą – marginimas vašku, skutinėjimas ir šiuolaikiškesnis – dekupažo technika, marginimas vaškinėmis kreidelėmis. Studentai susipažino ir su autentišku būdu lieti žvakes. Gera dalintis, o ir išmokti naujų būdų, technikų, raštų, susipažinti su kita kultūra per tradicijų prizmę. Ši tarpkultūrinė integracija tapo neįkainojama patirtis visiems dalyvavusiems.