Kaip ir kasmet, paskutinę lapkričio savaitę Europoje vyksta The European Week for Waste Reduction (EWWR) (Europos atliekų mažinimo savaitė), kuri visose Europos šalyse ugdo visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Šių metų lapkričio 22-26 dienomis Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros nariai įsitraukė, organizavo ir kvietė visus aktyviai dalyvauti minėtos savaitės veiklose.

Siekdama atkreipti dėmesį į mados industrijos daromą žalą aplinkai, Mados dizaino katedra paruošė net 4 kūrybines ekspozicijas. Mados dizaino bei Mados technologijų ir verslo studijų programų studentų darbai pabiro po Fakulteto erdves. Buvo pristatytos kūrybinės ekspozicijos: ,,Maketavimas iš antrinių žaliavų“ (MD20 gr.), ,,Marškiniai kaip įkvėpimo šaltinis“ (MD20 gr., MI19 gr.), autorinė kūrybinė kolekcija ,,Zero Concerns“ (MD absolventė Indrė Lukošiūtė), ,,Tvarios mados produkto pristatymas“ (MD19 gr. studentė Sigita Vaičiulytė). Studentų tvaresnio mados produkto idėjų vystymas ir įgyvendinimas tik parodė, kad yra įvairių galimybių, kaip galime atsakingiau vartoti ir kūrybingai panaudoti nebereikalingą tekstilę, prikelti drabužius „antram gyvenimui“.

Europos atliekų mažinimo savaitę Fakultete vainikavo kūrybinės dirbtuvės „Šiukšlės kaip meninės išraiškos priemonė“, kurias iniciavo Mados dizaino katedros lektorė Jolita Raupelienė. Antras plastiko gyvenimas – išmesti ar dar kartą panaudoti? Mados dizaino katedros lektorės: Violeta Bytautaitė, Raminta Kalvaitienė, Lolita Malinauskienė, Evita Kryževičienė ir studentai kalbėjo apie antrą plastiko gaminių gyvenimą, pakartotinį panaudojimą, netikėtą pritaikymą kūrybiniame procese. Spalvinė gama, įvairios faktūros, raštai, tekstai, kurie gali mus nuvesti link netikėtų kompozicijų, priverčia susimąstyti ir kurti konceptualų meną, paliečiantį širdis ir protus. Termopreso pagalba buvo „tapoma“ plastiko detalėmis, iš kurių gimė nuostabūs, originalūs, praktiški daiktai, kurie transliuoja ir svarbią socialinę žinutę bei gali būti pritaikomi kaip medžiaga įvairių objektų gamybai.

Šios savaitės renginiais susidomėjo ir projektas – TV laida „Atliekų kultūra“, kurią veda laidų prodiuserė, režisierė, žurnalistė Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė. Apie Fakultete įvykdytus ir planuojamus projektus, susijusius su atliekų mažinimu, „Lietuvos ryto“ televizijai papasakojo MTF dekanė dr. Birutė Žygaitienė, Mados dizaino katedros vedėja, lektorė Silvija Grušnienė bei lektorė Erika Gudienė. Laidos operatorius – Marius Dauda.

Kaip teigiama The European Week for Waste Reduction (EWWR) tarptautiniame kvietimo puslapyje, visos atliekų prevencijos temos yra skatintinos bei sveikintinos ir gali būti įgyvendintos per EWWR. Iniciatyva ir kūrybinių idėjų sklaida veda link tvaresnių sprendimų, kurie yra labai svarbūs pasauliniame kontekste.

Laida ,,Atliekų kultūra“

Kūrybinių dirbtuvių ,,Šiukšlės kaip meninės išraiškos priemonė“ vaizdo įrašas

Mados dizaino ir Mados technologijų ir verslo studijų programos studenčių kūrybinių darbų albumas