Šį savaitgalį Vilniaus senamiestyje šurmuliavusią TAUTŲ MUGĘ atidarė Menų ir Kūrybinių technologijų fakulteto studentai.

Oficialus jau devintosios Tautų mugės atidarymas įvyko rugsėjo 15 d. 16 valandą V. Kudirkos aikštėje įrengtoje scenoje. Nuo 17 val. įdomią programą pristatė kūrybingieji Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentai, daugiau nei dvi valandas žavėję sostinės svečius ir vilniečius savo įspūdingais pasirodymais.

Muzikinio teatro studijų programos studentės atliko populiariausių pasaulinio garso miuziklų ir animacinių filmų kūrinius. Po jų ne tik sceną, bet ir žiūrovų širdis užvaldė grupė „Jazz vibrations“ – tai Populiariosios muzikos studijų programos absolventės Elžbieta Oleškevič (vokalas) ir Anastasija Šanina (klavišiniai). Jos atliko populiarius ir žiūrovų itin mylimus garsiausių pasaulio muzikos atlikėjų kūrinius. Iš jų sceną ir žiūrovų dėmesį perėmė „OPEN HEADS“ – jauna studentų grupė, kurios siela – vokalistė, trečio kurso studentė Viktorija Raibužytė ką tik grįžo iš pusmečio sėkmingų studijų pagal  Erasmus+ mobilumo programą West London university (JK).

Ypatingo žiūrovų dėmesio sulaukė Mados dizaino studijų programos studentų pasirodymas. Jaunųjų mados dizainerių Kristinos Andrijauskaitės ir Gretos Jončaitės kolekcija „Čerai“ buvo skirta to paties pavadinimo miuziklo personažams atskleisti. Spektaklio libretas paremtas lietuvių liaudies sakmėmis, jame puikiai dera pagoniški šokiai, dainos ir stilingi lino kostiumai.

Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentų pasirodymą vainikavo Įvaizdžio ir Šukuosenų dizaino studijų programų studentės, pristačiusios originalią futuristinę kolekciją „Cosmopolitan tautos mada“.

Pagrindinis šios mugės tikslas – surengti įvairių Tautinių bendrijų, amatų, nacionalinių valgių, papročių ir buities tradicijų pristatymą. Tai puikiai atliko patys geriausi Lietuvoje gyvenančių tautų kulinarinio paveldo meistrai.

This slideshow requires JavaScript.