Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojai tęsia gražią tradiciją – švietimo įstaigoms siūlo nuotolines edukacines pamokas, kurios sulaukė didelio susidomėjimo ir gražių atsiliepimų. Pamokos yra skirtos 10-12 kl. mokiniams, pamokų trukmė – 45 min.

Informacija ir registracija

Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus edukacinių programų koordinatorė dr. Inga Kepalienė

tel. +3706 916 0915

El. paštas: i.kepaliene@mtf.viko.lt

Trukmė Pamokos pavadinimas Dėstytojas, -a/ dėstytojai Pamokos aprašymas
45 min. Atvirų paskaitų fragmentai.

„Lietuvių tautinis,  klasikinis ir šiuolaikinis šokis“

lekt. Rasa Prokurotienė, lekt. Živilė Adomaitienė, lekt. Jolanta Davolytė, lekt. Eglė Kančauskaitė Lietuvių tautinio, klasikinio ir šiuolaikinio šokio paskaitų fragmentai, supažindinantys moksleivius su šokio žanrais ir Šokio pedagogikos studijų programos studentų kasdienėmis paskaitomis.
45 min. Pamoka-paskaita. „Kuriame darniai ir tvariai“ dr. Inga Kepalienė Analizuosime, kaip išlaisvinti savo kūrybiškumą nepamirštant tvarumo. Aptarsime kūrybos iš antrinių žaliavų pavyzdžius, VIKO MTF pasiekimus darnaus vystymosi kontekste.
45 min. ,,Įvaizdžio kūrimas“ lekt. Silvija Grušnienė Kas yra įvaizdis? Pagrindiniai komponentai, kurie  keičia įvaizdžio asociaciją. Plaukų spalva ir įvaizdis, reikšmė.
45 min. Paskaita / demonstracija. „Virtualus AŠ ir mano skaitmeninė drabužinė“ prof. dr. Eugenija Strazdienė Gyvas skaitmeninės 3D aprangos kūrimo ir jos primatavimo ant virtualus avataro demonstravimas kartu su paskaita apie tai, kaip virtuali realybė keičia ne tik tradicinį mados podiumą, bet ir kiekvieno iš mūsų drabužinę.
45 min. „Kas yra atsakingas mados vartojimas?“ lekt. Asta Kisieliūtė Mados industrija yra viena didžiausių ir labiausiai augančių pramonės šakų pasaulyje, sukurianti milijonus darbo vietų, pagaminanti begales produkcijos ir įkvepianti žmones keistis. Tačiau tik nedaugelis iš mūsų pirkdami drabužius susimąstome apie tai, ką slepia parduotuvėse kabančios naujos drabužių kolekcijos.
45 min. „Spalvotų audinių kelionė nuo senųjų laikų iki XXI amžiaus“ lekt. Violeta Bytautaitė XIX amžiaus viduryje išradus anilinius dažus be didelio vargo galime dažyti audinius įvairiomis vaivorykštės spalvomis, tačiau spalvotais drabužiais žmonės rengėsi jau nuo senųjų laikų.

Seminaro metu sužinosite, kaip žmonės išgaudavo įvairiausias spalvas ir kokias priemones tam naudojo.

45 min. „Drabužis ir jo simbolika“ lekt. Erika Gudienė Ką mes dėvime ir kodėl dėvime? Pagrindinį dėmesį skirsime drabužių iš viso pasaulio pasirinkimui – nuo džinsų iki 3D spausdintų suknelių. Nagrinėsime, ką mes dėvime, kodėl mes dėvime ir ką tai reiškia, susipažinsime su kiekvieno drabužio istorija ir raida bei kintančia jo paskirtimi, reikšmėmis ir poveikiu laikui bėgant.
45 min. „Moksleiviškas teatras: pedagogo paskirtis“ lekt. Vytautas Rašimas Mieli Mokytojai, esu aktorių pedagogas, taip galiu vadintis, nes jau virš dešimt metų dirbu su jaunimu seniausioje Lietuvoje teatro studijoje vaikams ir jaunimui ELEMENTORIUS. Mano aktorinis kelias prasidėjo spektakliais vaikams KEISTUOLIŲ teatre, dėstau ir Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete.
Man tenka labai daug bendrauti su moksleiviais, studentais ir išgirsti jų lūkesčius ,,iš kitos“ pusės.
Labai noriu,  kad susitiktume ir pasikalbėtume apie moksleiviško teatro problemas, pasidalintume savo džiaugsmais ir patirtimis.