Tradicinis, jau 11-tą kartą organizuojamas Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Scenos meno katedros koncertas „Po bažnyčios skliautais“ nuskambėjo laukiant Šv. Velykų. Idėjos autorė Dalia Babilaitė-Abarė dėkoja už bendrystę darbuojantis prie projekto. Šiemet susiklosčiusios aplinkybės – pandemija bei karas Ukrainoje – padarė didžiulę įtaką, kad kasmetinis adventinis projektas „Po bažnyčios skliautais“ buvo perkeltas į  Šv. Velykų laikotarpį ir dedikuotas didvyriškai besiginančiai Ukrainos tautai. Muzikinio teatro studijų programos studentai, absolventai ir, žinoma, juos ruošę dėstytojai visu savo talentu, širdimi ir dideliu noru prisidėjo prie ukrainiečių pergalės siekio, stengėsi atliepti šiųmetį koncerto pavadinimą – šūkį „Glorija Ukrainai“.

Balandžio 16 d. vykusiame koncerte muzikinius numerius atliko ne tik geriausi Vilniaus kolegijos Muzikinio teatro studijų programos studentai: Gabija Lokytė, Jokūbas Giedraitis, Jorigė Augustinaitė, Magdalena Baltokaitė, Kamilė Smaidžiūnaitė, Vaiva Vilpišauskaitė, Beatričė Tylaitė, Emilija Grušaitė ir šios studijų programos studentų vokalinis ansamblis, bet ir absolventai – žinomi scenos vardai: Vaidas Baumila, Kristina Radžiukynaitė KaYra, Alen Chicco, Lukas Bartaška, Miglė Pivoriūnaitė, Vaiva Kalinauskaitė, Justa Rubežiūtė.

Koncertą praturtino operos solistė Ieva Barbora Juozapaitytė, pasak jos: „pirmoji mano Alma Mater – Vilniaus kolegija, kur studijavau Muzikinio teatro specialybę. Būtent čia įgytos miuziklinio dainavimo pamokos, scenos judesio, šokio bei vaidybos profesiniai pagrindai šiandien man padeda įveikti visus scenoje patiriamus iššūkius. Ačiū projekto Po bažnyčios skliautais ypatingo koncerto „Gloria Ukrainai“ organizatoriams už galimybę būti tokio nuostabaus ir prasmingo įvykio dalimi, juk mūsų brolių ir seserų Ukrainoje palaikymas ir maldos dabar ypatingai svarbūs“.

Renginio metu bažnytinėse erdvėse vaizdo projekcijų pagalba buvo kuriama ypatinga atmosfera, o specialus meninis apšvietimas sustiprino atliekamų kūrinių dvasią bei nuotaiką.

Solistams akompanavo pianistai: Nijolė Barnauskaitė-Matukonienė ir Paulius Zdanavičius, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, violončelininkas Justas Kulikauskas, kanklininkė Viktorija Gečaitė, boso gitaristas Arminas Griesius ir kt. Koncerto dvasinis moderatorius Vilniaus Švč. Trejybės Ukrainos Graikų apeigų katalikų bažnyčios klebonas Mykalojus Ruslanas Kozelkivskyy OSBM. Renginį vedė Vilniaus kolegijos absolventė aktorė Skaistė Vievesė.

Koncerto metu skambėjo ir ukrainietiškos dainos, kurias atliko studentė iš Luhansko Yelizaveta Izmalkova. Nuo 2019 m. Yelizaveta Izmalkova tapo Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dalimi. 2014 m. karo pabėgėlė iš Luhansko atvyko į Lietuvą ir mokėsi Lietuvių namuose, kur muzikos mokytoja pastebėjo jos talentą. Rusijai pradėjus karą vasario 24 dieną, Yelizavetos šeimos namus sugriovė rusų okupantai. Jos mama ir brolis Ukrainoje kovoja už savo šalies laisvę, o ji dalyvauja paramos koncertuose, pasak jos: „aš esu čia, ir padedu Ukrainai, kaip galiu, transliuoju per save žinią-skausmą, atiduodu energiją, dalyvauju paramos koncertuose. Lietuviams esu labai dėkinga už pagalbą mano tautai, tai labai svarbu“.

Absolventė Vaiva Kalinauskaitė sako, kad „muzika vienija žmones, todėl man garbė prisidėti prie tokio projekto, kurio tikslas – visapusiškai palaikyti Ukrainą“. Absolventė Kristina Radžiukynaitė KaYra teigia, kad „renginys labai prasmingas ir atlikti muziką tokiuose renginiuose nėra lengva. Šių metų tematika yra labai svarbi ir norisi, kad žmonės kuo daugiau aukotų ir jei yra galimybė man prie to prisidėti bent lašeliu, tai yra prasminga“. Anot absolventės Miglės Pivoriūnaitės, „dalyvauti koncerte yra labai svarbu, jausmus, emociją išsakau per muziką, per jos melodiją, per jos žodžius. Kai dainavau koncerte „Po bažnyčios skliautais . Glorija Ukrainai“ jaučiau skausmą, didelį skausmą ir meldžiausi, kad karas kuo greičiau baigtųsi.“

MTF fakulteto dekanė dr. Birutė Žygaitienė paminėjo, kad projektas „Po bažnyčios skliautais“ suteikia galimybę studentams dalintis jautriausiomis dainomis, visada noriai prisijungia ir absolventai, o šiais metais šis iškilus renginys – ypatingai prasmingas. Dėkojame Scenos meno katedros dėstytojams, ypač docentei, pripažintai menininkei Daliai Babilaitei-Abarei.

KŪRYBINĖ KOMANDA

Idėjos autorė, muzikos prodiuserė, režisierė / Dalia Babilaitė-Abarė

Garso režisierius / Valdas Karpuška

Šviesos dailininkas / Santautas Kabeika

Vaizdo projekcijos / Vesta Obolevičiūtė

Vilniaus kolegijos pedagogai, parengę muzikinę programą: Eglė Juozapaitienė, Dalia Babilaitė-Abarė, Nijolė Baranauskaitė-Matukonienė, Audrius Rubežius ir kt.

Atlikėjų sceninį įvaizdį sukūrė: Silvija Grušnienė, Inga Čirvinskienė, Goda Sinkevičienė, Liudvika Vilimaitė, Justa Rutkauskaitė.

Projektas rengiamas bendradarbiaujant su Vilniaus kolegija, Vilniaus Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų parapijos bendruomene, Lietuvos Respublikos televizija.

Kviečiame žiūrėti koncerto įrašą