Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto bendruomenė spalio 5 dieną minėjo neįprastai. Sostinės  Vingio parke fakulteto studentai pristatė edukacinį projektą „Akademinis šuo“!

MTF bendruomenė jau antrus metus iš eilės prisijungia prie Lietuvos kinologų draugijos (LKD) renginių. „Kūrybiška ir veikli Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto bendruomenė savo idėjomis, meno taikomajai veiklai palankiomis studijų programomis puikiai papildo LKD rengiamus projektus: šunų parodose, gyvūnų globos renginiuose pristato meninius projektus, edukacines-kūrybines dirbtuves,“  – teigia Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus vedėja, LKD savanorė Miglė Pilvelytė. Šįkart Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentai kartu su docente dr. Inga Kepaliene pasiūlė nestandartinių švietėjiškų veiklų, kurios yra ne tik įdomios, bet ir skatina studentų kūrybiškumą. Studentai sugalvojo, ką būtų galima sukurti savo augintiniams, be to, pasiūlė daug idėjų, kaip panaudoti antrines žaliavas. Renginys sulaukė daug dėmesio ir buvo puikus, kaip visada! O „kaip visada“ reiškia, kad po tokių renginių ilgai netilo kalbos, šventėje dalyvavę studentai užmezgė naujas pažintis, gerino savo komunikacinius įgūdžius, dalijosi įspūdžiais, kūrybinėmis idėjomis.

Mados dizaino katedros vedėja Silvija Grušnienė kartu su katedros studentėmis kvietė susitapatinti su mylimais gyvūnais – saugiais dažais margino į renginį atvykusių vaikų veidukus.
Kultūrinės veiklos vadybos studentai kvietė pabūti šuns kailyje ir pažinti aplinką per pojūčius. Buvo renkama „nosių nosis“, „akyla akis“ ir „stipriausias pojūtis“. Taip pat buvo sukamas  „Žinių ratas“, juk gyvūnų mylėtojai turi daug žinoti apie savo augintinius. Šis edukacinis renginys Kolegijos studentams buvo iš tikrųjų vertinga patirtis.

Studentai teigė ir ateityje norintys dalyvauti panašaus pobūdžio renginiuose, jų teigimu, renginys suteikė begalę gerų emocijų. Įvaizdžio dizaino studijų programos studenčių manymu, tokie renginiai lavina organizacinius įgūdžius, skatina pozityvų mąstymą ir moko empatijos.
Prie šio renginio organizavimo prisidėjusių įstaigų, įvairių savanorių Vingio parke buvo ne viena dešimtis, todėl pagrindinius šventės organizatorius – Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komandą tai labai džiugino. „Moksleiviai, studentai, karjeros žmonės – kinologijos savanorių bendruomenė labai įvairi, todėl esame įsitikinę, kad gyvūnų globos šventė yra ir savanorių, prisidedančių prie gyvūnų gerovės, šventė“, – sako LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė.

Po kiekvieno renginio studentai būna kupini įspūdžių ir gerų emocijų, nespėjus pasibaigti renginiui jau domisi, kada vėl galės įsitraukti į LKD veiklas.

Edukacinis renginys kolegijos studentams – nauja patirtis, jie gali mokytis kitose erdvėse, bendrauti su įvairiais žmonėmis, išreikšti savo kūrybines idėjas, skatinti gyvūnų augintojų atsakingumą.

 

Nuoširdžiai džiaugiamės sėkmingu renginiu ir aktyviai dalyvavusia Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto bendruomene! Dėkojame visiems prisidėjusiems prie renginio organizavimo. Už puikias nuotraukas dėkojame Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentei Salomėjai Drazdauskaitei ir LKD Mokymo centro savanorei Agatai Mulerovaitei.