2018 m. vasario 26 – kovo 1 dienomis Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Scenos meno katedros kvietimu ir laimėjus  Švietimo mainų paramos fondo konkursą,  Scenos meno katedroje meistriškumo kursus „Solinis ir ansamblinis dainavimas“ vedė doc. Shawna Farrell iš Kanados.

Shawna Farrell – miuziklo aktorė, išsilavinimą įgijusi Toronto universitete, savo profesinę karjerą perkėlusi į Italiją, ilgametę dėstymo patirtį turinti aukštosios miuziklo mokyklos “The Bernstein School of Musical Theater and the Performing Arts” steigėja bei vadovė. Muzikinis teatras – ypatinga studijų programa ir nėra lengva rasti aukšto lygio dėstytojus, o jau tokių kaip Shawna Farrell miuziklinio ansamblinio dainavimo specialistų ypatingai reta.

Pedagogės siūloma solinio, o ypač ansamblinio dainavimo metodologija yra nepaprastai svarbi Muzikinio teatro studijų programai. Kad siektume konkurencingo studijuojančiųjų lygio tarptautinėje rinkoje, būtina nuolat ir labai tikslingai tobulinti dėstomų dalykų kokybę, taip pat remtis tik jau patikrinta bei didelę patirtį šioje studijų programoje turinčių pedagogų praktika. Kadangi Vilniaus kolegija – vienintelė Lietuvos aukštoji mokykla, siūlanti Muzikinio teatro studijų programą, tokie dėstymo vizitai yra itin svarbūs mūsų šalies muzikinės kultūros vystymosi kontekste.

Meistriškumo kursai išankstiniu susitarimu buvo atviri stebėtojams ir už Vilniaus kolegijos ribų – absolventams, jauniems profesionaliems aktoriams, kitų aukštųjų mokyklų atstovams; taip pat šie kursai buvo anonsuoti Vilniaus kolegijos internetiniame puslapyje bei Menų ir kūrybinių technologijų FB socialinio tinklo puslapyje:

https://mtf.viko.lt/miuziklo-zanro-ekspertes-bei-muzikos-talentu-atradejos-meistriskumo-kursai-menu-ir-kurybiniu-technologiju-fakultete/

https://www.facebook.com/VIKOMTF/posts/888685067972339

Doc. Shawnos Farrell vizitas ir meistriškumo kursai abipusiai vertinami kaip išskirtinai sėkmingi.

Šis projektas – ilgalaikio ir iš tikrųjų vaisingo bendradarbiavimo pradžia, kuri neabejotinai sukurs pagrindą bendriems Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Scenos meno katedros ir The Bernstein School of Musical Theater and the Performing Arts projektams.