Ritminės muzikos katedros docentas, pripažintas menininkas Vladimiras Čekasinas yra ne tik žinomas Lietuvos džiazo muzikantas, bet ir unikalus menininkas: kompozitorius, saksofonininkas, multiinstrumentininkas režisierius, pedagogas, Lietuvos džiazo mokyklos kūrėjas, sukūręs originalią džiazo dėstymo metodiką.

Vladimiras Čekasinas nuo 2003 metų dėsto Vilniaus kolegijoje džiazo improvizacijos ir ansamblio disciplinas, čia išugdė daug žinomų Lietuvos džiazo muzikantų. Šio menininko pedagoginė veikla yra unikali. Sunku būtų surasti Lietuvoje džiazo atlikėją, nepatyrusį jo mokyklos įtakos. Pas Maestro mokėsi Liudas Mockūnas, Vytautas Labutis, Gediminas Laurinavičius, Leonidas Šinkarenka, Neda Malūnavičiūtė ir daugelis kitų žinomų Lietuvos džiazo kūrėjų. Jo suburtuose kolektyvuose grojimas yra neatsiejamas nuo komponavimo ir improvizavimo – patyręs mokytojas ugdo kūrybingas ir nestandartiškai mąstančias asmenybes.

Čekasinas – neišsenkantis originalių kūrybinių idėjų generatorius. Keletą tokių projektų matėme tarptautiniame Birštono džiazo festivalyje, vykstančiame kas dvejus metus. Tai teatralizuotos džiazo programos, kurias pats Maestro vadina „etniniu procesu“. Šiose džiazo proceso programose kartu su Vilniaus kolegijos studentais dažnai dalyvauja ir kitų šalių muzikantai – Edinburgo Stevensono koledžo (2010 m.), Latvijos Jazepo Vituolo muzikos akademijos bei Baltarusijos Valstybinio kultūros ir meno universiteto studentai (2016 m.). Maestro jau brandina idėją 2018 m. festivaliui. Ir šįkart jis mus nustebins naujom geografinėm kryptim bei netikėtais etniniais džiazo junginiais.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos teikiamos kasmet nuo 1989 metų. Šiemet iš viso buvo pateiktos 28 kultūros ir meno kūrėjų kandidatūros premijai gauti. Komisija atrinko dvylika pretendentų, o skiriamos ne daugiau kaip šešios Nacionalinės kultūros ir meno premijos.  Iš jų už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną gali būti skiriamos ne daugiau kaip dvi premijos. 2016 m. už Lietuvos džiazo mokyklos kūrimą Nacionalinę kultūros ir meno premiją pelnė džiazo muzikai Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas.

Ilgiausių, kūrybos ir energijos kupinų metų Jums, Maestro!

maestro