2021 m. lapkričio 30 d. jau aštuntąjį kartą Utenos kolegijos  Verslo ir technologijų fakultetas organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Kūrybiškumo plėtra ir inovacijos“, kurioje dalyvavo bei sėkmingai savo darbus pristatė Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros atstovai.  Konferencija jau antrus metus organizuojama nuotoliniu būdu, bet tai nesutrukdė formuotis diskusijai ir grožėtis studentų bei absolventų kūrybiniais darbais.

Konferencijos pirmoje dalyje kartu su Kauno technologijos universitetu bei AB „Utenos trikotažo“ atstovais savo pranešimą  Virtualus AŠ ir mano skaitmeninė drabužinė pristatė dr. Eugenija Strazdienė, Mados dizaino katedros profesorė. Kaip COVID19 pandemija pastūmėjo mados industrijas transformuotis į naują skaitmeninę realybę greičiau nei tikėtasi? Kokios galimybės ir alternatyvos siūlomos šiandien? Kaip šiame procese dalyvaujame mes, vartotojai, mados industrijos dalyviai? Atsakymų ieškojo, diskusijoje dalyvavo ir konferencijos svečiai – dėstytojos iš Rezeknės technologijų akademijos Latvijoje.

Savo kūrybinius projektus antroje konferencijos dalyje pristatė Mados dizaino katedros studentės. Mados dizaino studijų programos studentė Lina Balčiūnaitė (MD19 gr.) pristatė savo baigiamojo projekto temą „Chromestezija: ar garsas turi formą. Nuo koncepcijos atskleidimo iki idėjos įgyvendinimo“, o Sigita Vaičiulytė (MD19 gr.) papasakojo apie autorinę kolekciją „Ar gali sau leisti būti individu?“ (dėstytoja Erika Gudienė). Mados technologijų ir verslo studijų programos studentės Goda Tarailytė (MI19 gr.)  ir Giedrė Zupkaitytė (MI19 gr.) pristatė pranešimą „Tvarios mados idėjos“, kuriame analizuojama tvarios mados samprata,  pristatomi Mados technologijų ir verslo studijų programos  drabužių konstravimo krypties dalykų  (dėstytojos Raminta Kalvaitenė ir Evita Kryževičienė) studentų individualių projektų rezultatai.

Džiaugiamės savo studentų ir dėstytojų aktyviu dalyvavimu, dėkojame už įtraukiančius pranešimus, norą kurti ir džiuginti visus savo idėjomis.