2018 metais rugsėjo 12-21 d. d. penkioliktą kartą vyks nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė”. Tai kasmetinis renginys, jau tapęs didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje bei pasklidęs po daugiau nei dešimtį šalies miestų ir rajonų. Pagrindiniai mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė” tikslai – ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą bei skatinti jaunimą, ypač moksleivius, siekti karjeros moksle. Įvairiuose renginiuose – paskaitose, demonstracijose, ekskursijose, parodose, kurių kasmet organizuojama daugiau nei 300, kiekvieną rugsėjį apsilanko virš 30 000 įvairaus amžiaus vaikų, moksleivių ir jų šeimų.

Labai džiugu, kad šiais metais mokslo festivalyje paskaitas skaitys bei demonstracines mokslo ir meno dirbtuves organizuos Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojai: dr. Eugenija Strazdienė, Silvija Grušnienė, Asta Kisieliūtė ir Violeta Bytautaitė.

 

MTF renginiai:

2018 09 13/20 15.00

lektorė Asta Kisieliūtė – paskaita „Kodėl perkame madą?“

Mes visi žinome, kokią žalą mados industrija daro gamtai… Mes visi žinome, kokių priemonių imasi prekybininkai, kad mes pirktume kuo daugiau… Ir mes perkame. Daug perkame. Nors mes žinome, kad mums tiek nereikia… Vis tiek norim ir perkam. Taigi, kas mus verčia pirkti daugiau, nei iš tiesų reikia?

Vieta: Užupio meno inkubatorius, Užupio g. 2A (galerija), Vilnius.

 

2018 09 13/20 15.00

lektorė Silvija Grušnienė – paskaita Įvaizdžio matematika“

Įvaizdžio kūrimo komponentai. Kaip greičiausiai pakeisti įvaizdį. Šukuosena ir įvaizdis. Pabandykim čia ir dabar .

Vieta: Užupio meno inkubatorius, Užupio g. 2A (galerija), Vilnius.

 

2018 09 17 12:00

Dr. Eugenija Strazdienė, Violeta Bytautaitė – mokslo/meno dirbtuvės „Virtualus mados podiumas“

3D skenavimas neaplenkia mados bei grožio industrijų. Jis perkelia į virtualią erdvę ne tik techninius dizaino ir gamybos procesus, bet ir menines idėjas, kūrybines inspiracijas bei įprastus kasdienio gyvenimo momentus – stiliaus formavimą, drabužių paieškas bei varginantį jų matavimąsi ieškant tinkamo dydžio. Užsiėmimų metu bus galima išausti virtualų audinį, save nusiskenuoti ir tokiu būdu  atrasti sau tinkantį virtualų drabužį.

Vieta: Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas, 108 ir 111 kab., Didlaukio g. 82, Vilnius.

 

2018 09 17 14:00

Dr. Eugenija Strazdienė, dr. Antoni Kozič,  Violeta Bytautaitė – demonstracinės dirbtuvės „Cheminis pavojus! Kaip atrodo gelbėtojo kostiumas?“

Užsiėmimų metu bus demonstruojama gelbėtojų apranga su pilna kvėpavimo įranga, aiškinamos ne tik aprangos medžiagų bei furnitūros ypatingosios savybės, bet ir inovatyvių informacinių komunikacijos sistemų svarba gelbėtojų komandos darbo metu. Bus galima praktiškai išbandyti kostiume integruotų dujų, temperatūros, slėgio, judesio ir pan. jutiklių bei e-tekstilės galimybes.

Vieta: Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas, 208 kab., Didlaukio g. 82, Vilnius.

 

2018 09 18 12:00

Dr. Eugenija Strazdienė – paskaita ir praktinis užsiėmimas „Ko dar nežinojome apie tekstilę“

Neįtikėtinos kilmės pluoštai, unikalios struktūros siūlai, išmaniosios tekstilės medžiagos ir visų mūsų kūrybinės galios jas išmintingai panaudoti.

Vieta: Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas, 208 kab., Didlaukio g. 82, Vilnius.